קבלו הצעת מחיר מהירה

לחזור הביתה זו הרגשה שונה מאשר לצאת לרילוקיישן אך אם נעדרתם מהארץ זמן רב והילדים גדלו בינתיים מומלץ לדעת איך עושים זאת נכון.

מעמד של תושב חוזר
אם אתם תושבי ישראל ושהיתם בחו”ל לפחות שנתיים (ולא נשלחתם מטעם המדינה או גוף ציבורי ממלכתי) אתם זכאים למעמד של “תושב חוזר” המקנה הטבות רבות. משרד העלייה והקליטה מסייע לתושבים חוזרים בייעוץ והכוון תעסוקתי – מלאו את הטופס הרלבנטי באתר האינטרנט שלהם. אם אתם בעלי מעמד של “מדען חוזר” (לאחר שהות של 5 שנים לפחות) או “יזם עסקי” (לאחר שהות של שלוש שנים לפחות) תזכו לסיוע מיוחד.

חיפוש עבודה ומגורים
אם אתם צריכים לחפש עבודה בארץ, מוטב שתתחילו בכך כמה חודשים טובים לפני מועד החזרה. כדאי שתדעו שכדי לזכות בפטור ממסים על חפצי בית ששילחתם בשילוח הימי, תצטרכו להציג מסמך הוכחה לבעלות על בית/דירה או חוזה שכירות.

הכנות לחזרה הביתה
התחילו בהכנות כמה חודשים מראש. ראשית ודאו שברשות כל אחד מבני המשפחה דרכון ישראלי בתוקף. שמרו בהישג יד גם דרכונים קודמים.
מלאו באתר משרד העלייה והקליטה טופס בדיקת זכאות למעמד תושב חוזר. הצטיידו בתעודות זהות ודרכונים. באם אתם זכאים, תקבלו אישור תוך מספר ימים.
התחילו לתכנן מה תרצו לשלוח לארץ בהובלה ימית; מה הפריטים החיוניים שתשאירו ברשותכם לאחר השילוח לארץ ומה למסירה או מכירה בארץ הרילוקיישן.
בחרו חברת שילוח בינלאומי ורילוקיישן וותיקה. חפשו חברה בעלת ניסיון והמלצות. ל- TDYCARGO למעלה מ-40 שנות ניסיון עשיר בשילוח בינלאומי. אנו מציעים ליווי צמוד ומקצועי בכל שלבי השילוח.
התכוננו היטב ליום אריזת הבית – ערכו רשימות מסודרות של תכולת הארגזים. קחו בחשבון שהובלה ימית לוקחת מספר שבועות ולפעמים יותר, לכן תצטרכו לשלח את החפצים כחודשיים לפחות לפני מועד הגעתכם לארץ, או לחלופין להסתדר בארץ זמן מה עד להגעת החפצים שלכם. דאגו לבטח את כל מטענכם בערכו המלא.
ודאו ששילמתם את כל החשבונות הקשורים לביתכם בחו”ל, דאגו לסגירת חשבון הבנק אם נדרש, להפסקת תשלומים מקומיים.

פטור ממסים (מכס, מס קנייה ומע”מ) לתושבים חוזרים הינה הטבה חשובה מאוד למי שחוזר מרילוקיישן.
כדי לזכות מפטור ממסים על תכולת בית וחפצים אישיים עליכם להיות מצוידים באישור של משרד העלייה והקליטה על זכאותכם למעמד של תושבים חוזרים. החפצים וכל מסמכי הייבוא חייבים להיות רשומים תחת השם שלכם. מובן שהתכולה צריכה להיות לשימוש עצמי בלבד ובכמות לשימוש פרטי ולא מסחרי.

תושבים חוזרים זכאים לפטור ממס על מוצרי הלבשה, חפצים אישיים בכמות המתאימה לשימוש אישי, המגיעים אתם במטוס. תושבים חוזרים זכאים לייבא חפצי בית פטורים ממכס בלא יותר משני משלוחים. על חפצי הבית הללו להגיע לארץ עד תשעה חודשים מיום השיבה לארץ בלבד. משפחה זכאית לייבא ללא מסים עד שני טלויזיות חדשות ושני מחשבים אישיים. ניתן לייבא ללא מסים רק פריט אחד מכל סוג שהוא של מכשירי החשמל והאלקטרוניקה נוספים וכן פריט אחד מכל סוג מפריטי הריהוט העיקריים. לחלופין ניתן לרכוש בארץ ללא מסים מקרר ומזגן בתנאי שהם מוגדרים תוצרת כחול-לבן אצל יצרנים ישראלים מורשים בלבד.

כעת קחו פסק זמן לנוח, ערכו טיול פרידה וקחו נשימה ארוכה. אגרו כוחות לקראת החזרה ארצה לישראל. בהצלחה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים